Jsme pyšní na to, že zpíváme česky, říká jubilující kutnohorská kapela Vesper ke své tvorbě

Reportáž

Kutnohorský hard-pop band, který letos slaví 10 let na scéně, vypouští do světa jeden klip za druhým a na podzim 2018 připravuje vydání již pátého řadového alba.

Od samého začátku si kapela zakládá na autorském přístupu jak k hudbě, tak i k textům, které jsou ze sta procent v češtině. Logicky se nabízí otázka, jestli někdy Vesper neuvažoval o tom, že to zkusí v angličtině a osloví zahraniční posluchače?

„Nikdy. Jsme česká kapela, která se snaží oslovit české publikum a sdílet s ním radosti i strasti skrze naše texty,“ říká kapelník Milan Jahodář.

„Řada českých kapel používá angličtinu s odůvodněním lepší zpěvnosti a ve snaze prorazit za hranicemi. Upřímně, ve většině případů jde o utopii. Vesper nikdy téhle vlně nepodlehl. Jsme pyšní na to, že zpíváme česky a pro české fanoušky,“ dodává klávesista Pavel Ladra.

Kutnohorská parta, která se pohybuje především na pódiích slavností, festivalů a open air akcí si užívá novou image, která se nese lehce ve stylu steampunku.

Aktuálně má Vesper mezi posluchači singl a animovaný klip Černokněžník, pracuje na dokončení klipu k písni Pilotka a zároveň s pražským producentem Ondrou Škochem (ex Chinaski) testuje možnosti posunu v celkovém soundu kapely.

Autor: tz
Snímek Kamily Jahodářové
Zdroj: Obzory Kutnohorska

Další reportáže ze zajímavých hudebních vystoupení u nás i v zahraničí najdete na webu Putování za uměním zde nebo na facebooku ArcusGallery