Na MDŽ se bude improvizovat S matičkou

Pozvánka

V pořadí již desátý Impro Woo večer herečky, improvizátorky a básnířky Jitky Osičky a bubeníka Daniela Benešese se uskuteční na Mezinárodní den žen, tedy v pátek 8. března 2019 od 19:00 v Mohaji Café v pražských Holešovicích. Tentokráte nese název S matičkou.

maticka 1maticka 2Ti, kteří atmosféru improvizačního večera ještě nezažili, se mají opravdu na co těšit. Více jak hodinový pořad v na první pohled undergroundovém prostředí skýtá možnost „uchopit neuchopitelné“. Indiánské písně, bubnování, excentrická pohybová složka, která dotváří charakter hrané role. To vše má divák možnost vnímat všemi smysly prostřednictvím příběhů – stand-up výstupů, které se propojují, kombinují a zcelují. Vše je improvizace, tudíž vzniká bez předem daného scénáře v rámci dané chvíle.

maticka 3maticka 4„Nikdy nevím, co přijde. Klíčová jsou pro mě slova – téma, symboly, retrospektiva a prodictum.“ říká improvizátorka Jitka Osička, která večery pořádá od začátku roku 2018. Ve stejném roce začala také psát poezii.

Pohled na Daniela Beneše a jeho bravurní hru na hudební nástroje by vystačil na samostatný koncert. Kromě jiného se také věnuje malbě a ilustracím. Společně s Jitkou vytvořil kresby k její první básnické sbírce – Sladěno medem.

Přijďte si vychutnat výběrovou kávu, oslavit MDŽ a okusit nepopsatelnou atmosféru Impro Woo večera S matičkou...

Autor: tz

Další divadelní pozvánky najdete na webu Putování za uměním zde nebo na facebooku ArcusGallery

maticka 5maticka 6