Momentka z představení týmu TV Architect, zcela vpravo majitel společnosti Pavel Basl

Po téměř dvouleté přípravě zahájila zkraje listopadu 2017 v Praze svoji činnost nová internetová televize – TV Architect. Jedná se o specializovaný projekt mezinárodního dosahu pod sloganem: Spojujeme svět architektury. Za úkol si vzala účinné propojování nejen světa architektury, developmentu a stavebnictví, ale také obor a veřejnost. Chybět nebudou bloky o výtvarném umění i cestování za daným tématem.

Z oslavy 85. narozenin Miroslava Jiřišty v kutnohorském Tylově divadle. Snímek Jana Šmoka, Deník

Do hudebního nebe odešel ve čtvrtek 2. listopadu 2017 legendární kutnohorský kapelník Miroslav Jiřišta. Ten byl nezaměnitelnou osobností hudební scény. Jeho hudba a zpěv bavily celé generace.

V rámci 60. výročí působení amatérských filmových klubů v Kutné Hoře se po zajimavé výstavě uskuteční další akce. V prostorách bývalého Kina amtérských filmů, které bylo umístěno ve Střední průmyslové škole v Kutné Hoře, proběhne ve čtvrtek 30. listopadu 2017 od 18:00 hodin projekce filmů připomínající historií neprofesionální tvorby ve městě od roku 1957 až do současnosti. Výběr filmů představuje nejlepší tvorbu oceněnou na mnoha našich i zahraničních soutěží.

Mezi nejpopulárnější česká střediska zimních sportů patří Lipensko, kam jsme po letní sezóně zavítali s novinářským blokem. Co zde čeká milovníky zimní turistiky? Jaké novinky tady pro lyžaře připravili, rozrostly se i ubytovací kapacity? Odpovědi na tyto otázky jsme hledali tentokrát v líbezné vesnici jménem Slupečná, jeden kilometr severozápadně od Lipna nad Vltavou.

Jak známo, Ajurvéda je jedním z nejstarších léčebných systémů, který si dnes i v Evropě získává čím dál více příznivců. A nemusíte za ním nutně jezdit do Indie, odkud pochází. V srdci Alp, nad romantickým údolím Thiersee, je vyhlášený léčebný resort Sonnhof, kde o klienty pečují ajurvédští lékaři, terapeuti, maséři a kuchaři, kteří sem za tímto účelem přišli z daleké Indie. Ti se tady prvotřídně postarají o očistu vašeho těla i mysli. Domů se vrátíte s lehkou hlavou i o několik kilogramů lehčí.

Další články...