Od čtvrtka 5. října do čtvrtka 19. října 2017 si mohou zájemci o moderní historii prohlédnout unikátní výstavu fotografií a amatérské filmové techniky i postprodukčního zařízení, odborné literatury a časopisů z šedesátileté historie činnosti filmových amatérů v Kutné Hoře.

Zdroj snímku: ČTK

V sobotu 16. září 2017 zemřel spisovatel Petr Šabach, jehož příběhy se z hospodských vyprávění dostaly na stránky knih a plátna kin. Pro svoje známé a spolupracovníky byl hlavně dobrým kamarádem, ale stejně jako pro čtenáře a filmové diváky také nezapomenutelným vypravěčem. Je autorem mnoha humoristických románů a povíde, k nejznámějším patří povídková sbírka Hovno hoří, podle níž vznikl úspěšný film Pelíšky.

Navštívit Znojmo je báječným gastronomickým zážitkem především v podzimním čase vinobraní a koštů, kdy zde kralují tekuté znovínské dobroty, ověnčené spoustou stříbrných a především zlatých medailí z domácích i zahraničních prestižních vinařských soutěží. Tato vinařská Mekka se ale chlubí i Louckým klášterem, který byl v letošním roce vyhlášen Národní kulturní památkou.

Během pouhých dvou dnů nás opustily dvě velké, charismatické osobnosti našeho divadla a filmu. Jan Tříska (* 4. listopadu 1936; + 25. září 2017) a Květa Fialová (+ 1. září 1929; + 26. září 2017).

Další články...