Slovenské hory a především termální prameny jsou u obyvatel České republiky tradičně velmi oblíbené. Bratrskou Slovenskou republiku rok co rok navštěvuje spousta českých turistů a Slovensko zaujímá první příčku na žebříčku oblíbenosti našich sousedů. Svoji roli při tom hraje nejenom společná historie, absence jazykové bariéry a krátké vzdálenosti, ale i známá slovenská pohostinnost.

Snímek: George Hodan

Jméno Jiřího Davídka (* 7. ledna 1936; + 26. ledna 2018) je neodmyslitelně spjato s érou Ústředního loutkového divadla v Praze, jehož podobu a styl po leta spoluvytvářel. Byl jedním z nejvěrnějších žáků vynikajících loutkářů Jana Malíka a Erika Kolára.

Z oslavy 85. narozenin Miroslava Jiřišty v kutnohorském Tylově divadle. Snímek Jana Šmoka, Deník

Do hudebního nebe odešel ve čtvrtek 2. listopadu 2017 legendární kutnohorský kapelník Miroslav Jiřišta. Ten byl nezaměnitelnou osobností hudební scény. Jeho hudba a zpěv bavily celé generace.

Pro malou grafickou a typografickou dílnu hledáme staré knihařské nástroje - například knihařská tlačítka, kolečka (hladká i reliéfní), filety. Také tiskařské litery, i nekompletní soubory nebo zbytky či liteřinu, a sazéčské kasy. Dále pečetítka, štítky, razítka, razidla a další nástroje.

Momentka z představení týmu TV Architect, zcela vpravo majitel společnosti Pavel Basl

Po téměř dvouleté přípravě zahájila zkraje listopadu 2017 v Praze svoji činnost nová internetová televize – TV Architect. Jedná se o specializovaný projekt mezinárodního dosahu pod sloganem: Spojujeme svět architektury. Za úkol si vzala účinné propojování nejen světa architektury, developmentu a stavebnictví, ale také obor a veřejnost. Chybět nebudou bloky o výtvarném umění i cestování za daným tématem.

Mezi nejpopulárnější česká střediska zimních sportů patří Lipensko, kam jsme po letní sezóně zavítali s novinářským blokem. Co zde čeká milovníky zimní turistiky? Jaké novinky tady pro lyžaře připravili, rozrostly se i ubytovací kapacity? Odpovědi na tyto otázky jsme hledali tentokrát v líbezné vesnici jménem Slupečná, jeden kilometr severozápadně od Lipna nad Vltavou.

Další články...