Nekrolog - Zemřel moderátor, hudebník a režisér Eduard Hrubeš, bylo mu 84 let

Eduard Hrubeš. Zdroj snímku: Wikimedia Commons

Uncategorised

Ve věku 84 let zemřel moderátor, hudebník a režisér Eduard Hrubeš. Uvedla to v neděli 22. srpna 2021 Česká televize, které zprávu potvrdila Hrubešova dcera. Televizní diváci Eduarda Hrubeše znají ze Studia Jezerka, z Halabalašou nebo z populárního pořadu Tak neváhej a toč...! Známý byl také jako kapelník, konferenciér a banjista Velkopopovické Kozlovky.

Eduard Hrubeš působil také jako herec, skladatel a scenárista. V televizi i rozhlase se prezentoval svým specifickým humorem a nápaditými bonmoty. V roce 2009 získal cenu Senior Prix za celoživotní mistrovství.

Eduard Hrubeš se narodil 27. prosince 1936 v Brně, absolvoval dokument na FAMU. Televize ho okouzlila koncem 50. let minulého století, nakonec se uchytil v armádní redakci tehdejší ČST. Mediálně se stal známým pořadem Poštovní schránka (se Saskií Burešovou) nebo soutěží Pokus pro dva (s Olgou Čuříkovou). Vlastní programy měl v rozhlase.

Kozlovka, kterou spoluzaložil v roce 1977, byla Eduardovi Hrubešovi zábavou i obživou v letech, kdy měl do oficiálních médii přístup zakázán. Na začátku 70. let minulého století nejprve po odchodu z televize dva roky alternoval s Miroslavem Horníčkem pražskou verzi slavného Kinoautomatu, potom se uchytil jako „potulný“ konferenciér u muziky. Uváděl například Saloony Greenhornů či koncerty skupiny KTO.

Zdroj: čtk

Další neveselé čtení, tedy nekrology, najdete na webu Putování za uměním zde nebo na facebooku Arcusgallery