Nekrolog - Zemřel autor legendárního časopisu Čtyřlístek. Janu Endrýsovi bylo 73 let

Zemřel dlouholetý šéfredaktor Čtyřlístku. Zdroj snímku: Redakce časopisu Čtyřlístek

Uncategorised

Ve věku 73 let zemřel dlouholetý šéfredaktor kultovního časopisu Čtyřlístek Jan Endrýs. Na tvorbě příběhů Fifinky, Bobíka, Myšpulína a Pindi se podílel už v sedmdesátých letech. Smutnou zprávu oznámila redakce na facebooku.

„S hlubokým zármutkem vám oznamujeme, že dne 16. června zemřel ve věku 73 let dlouholetý člen naší redakce a pozdější šéfredaktor Jan Endrýs,“ oznámili jeho kolegové na sociální síti.

endrys parteKultovní dětský časopis Čtyřlístek vychází od roku 1969. Endrýs se na jeho tvorbě začal podílet na počátku sedmdesátých let. Poprvé byl šéfredaktorem v letech 1975 až 1977.

„Později, začátkem devadesátých let, stál i u vzniku samostatného nakladatelství Čtyřlístek,“ připomněla redakce.

V letech 2012 až 2018 působil opět jako šéfredaktor. V té době přivedl do redakce časopisu několik nových komiksových autorů a přispěl tak do značné míry k jeho současné podobě.

„Jan Endrýs byl člověkem velké erudice a neutuchajícího zájmu o dění kolem sebe. Člověkem s výrazným smyslem pro humor, vždy dobře naladěným, přátelským a ochotným pomáhat. Jan dokázal život užívat plnými doušky a my na něj nikdy nezapomeneme,“ doplnili zarmoucení kolegové.

Autor: Jan Pánik
Zdroj: forum24.cz

Další neveselé čtení, tedy nekrology, najdete na webu Putování za uměním zde nebo na facebooku Arcusgallery