Hledáme, koupíme grafické listy a kresby Josefa Weisera

Uncategorised

Koupíme za ceny dohodou nebo přijmeme do komisního prodeje za Vaše ceny obrazy, grafické listy a kresby českého grafika a kreslíře Josefa Weisera (* 19. září 1914; + 25. ledna 1994). Také katalogy výstav a další antikvity spojené s tímto umělcem.

weiser hledame 1weiser hledame 2Josef Weiser byl především vynikajícím kreslířem a grafikem, přednost dával menším formátům. Nejraději se inspiroval přírodou, zejména květiny se staly jeho oblíbeným námětem. Patřil k vyhledávaným tvůrcům ex libris a novoročenek, na nichž často zachycoval valaškou krajinu Karlovicka, Hrozenkovska a Valašskomeziříčska. Mezi nejpopulárnější díla Josefa Weisera je však třeba zařadit grafiky zhotovené technikou dřevorytu, zde dosáhl svého uměleckého vrcholu. Jeho grafické dílo znají a obdivují sběratelé grafiky u nás i v cizině.

Učil na Pedagogickém gymnáziu v Olomouci a při zaměstnání vystudoval výtvarnou výchovu na Palackého univerzitě. V roce 1958 byl jmenován ředitelem Krajského pedagogického institutu a externě přednášel na Pedagogické a Filozofické fakultě UP. Jako učitel poznal mnoho míst severní a střední Moravy, později si zamiloval i Valašsko a severozápadní Slovensko. V roce 1942 se oženil a zakotvil v Olomouci.

weiser hledame 4weiser hledame 3Josef Weiser náleží ke generaci výtvarných umělců 20. století, kteří si za cestu své tvorby zvolili realismus a za nástroj své tvorby poctivou a dokonalou profesionální práci. Narodil se v Churu, hlavním městě švýcarského kantonu Graünden, brzy po svém narození se však jeho rodiče vrátili na Moravu, kde otec, jako renomovaný zahradník, získal místo v Dřínově u Kroměříže.

Vaši nabídku linorytů, dřevorytů a leptů Josefa Weisera s popisem, fotografií a cenou přivítáme telefonicky (722 711 226) nebo mailem (Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.). Máme zájem i o větší počet výtisků, případně menší či ucelené sbírky grafických listů a drobné grafiky Josefa Weisera včetně dublet.

Autor: MiM
Zdroj snímků: i-passage.cz

Další články a informace o výtvarném umění najdete na webu Putování za uměním zde nebo na facebooku ArcusGallery