Rozhovor - Popelka vzpomíná na natáčení oblíbené pohádky: Už nás zbylo jen pár a je to dojemné

Eva Hrušková si Popelku zahrála před jedenapadesáti lety. Zdroj snímku: Reprofoto Popelka

Uncategorised

Herečka Eva Hrušková (* 27. března 1952) se proslavila rolí Popelky, kterou natočila před 51 lety. První představitelku dívky s tvářemi umouněnými od popela poznávají fanoušci i po letech, a herečka je za to ráda.

hruskova 1hruskova 2Ráda si také natáčení připomíná, i když už tady spousta jejích kolegů není. „Samozřejmě na to vzpomínám ráda. Je to čím dál nostalgičtější, protože nás už je strašně málo, kteří jsme naživu. Jenom já, princ Jirka Štědroň, zlé sestry a Toník Navrátil, který hrál kočího. A to je všechno. Je to spíš takové dojemné,“ svěřila se Eva Hrušková.

Po ní známou pohádku natočila Libuše Šafránková, která je hvězdou filmu Tři oříšky pro Popelku.

Co se týče pracovních aktivit, Eva Hrušková ani její muž Jan Přeučil (* 17. února 1937) nelení, ale jako všichni umělci čekají, co nový rok přinese. Plánů mají spoustu. „Máme na příští jaro plný kalendář, co se týká dětského divadla, tak uvidíme, jak nám příroda povolí a nepovolí,“ krčí rameny herečka.

hruskova 3hruskova 4Eva Hrušková je také autorkou knihy o Popelce a letos napsala Motivační diář. „Tam jsou rady například od Libušky Šafránkové nebo Zlaty Adamovské a dalších úžasných žen, kterých si vážím a které mají dalším ženám, co říct,“ vypočítala herečka. Do nového roku si s manželem přejí hlavně zdraví.

Autorka: Eliška Vinterová
Zdroj: Super.cz

Další filmové rozhovory si můžete přečíst na webu Putování za uměním zde nebo na facebooku ArcusGallery

hruskova 5