Jiří Šorm je neustále na cestě...

Uncategorised

Vernisáží bude v úterý 7. ledna 2020 od 17:00 hodin zahájena v plzeňské Visio Art Gallery výstava obrazů, soch a akvarelů akademického malíře Jiřího Šorma, příznačně nazvaná Na cestě. Úvodního slova se ujmou Lubica Toušlová a Jiří Tichý, o hudební zpestření se postará Sochagr Jam Band.

sorm 3sorm plakatJiří Šorm je nejenom malířem a sochařem, jeho velkou vášní je cestování do exotických a turisty neobjevených krajin – například mezi lidojedy na Novou Guineu, kde ho málem domorodci snědli, což by pro nás byla velká škoda.

Většina cestovatelů zážitky z exotických krajin zprostředkovává prostřednictvím cestopisů, Jiří Šorm je vkládá do svých obrazů.

Na cestách píše deníky a čerpá inspiraci pro svoji tvorbu. Nečekejme ale realistické obrázky z cest. Z jeho obrazů prýští vůně pralesů, jeskyní a dalekých krajin, které procestoval. Jeho díla jsou hluboce inspirována pravěkým a domorodým uměním.

Výstavu Jiří Šorm: Na cestě můžete v plzeňské Visio Art Gallery navštívit do pátku 31. ledna 2020.

Autor: tz

Další pozvánky na výstavy výtvarného umění u nás i v zahraničí najdete na webu Putování za uměním zde nebo na facebooku ArcusGallery

sorm 1sorm 2sorm 4