Nová hvězda na televizním nebi

Momentka z představení týmu TV Architect, zcela vpravo majitel společnosti Pavel Basl

Uncategorised

Po téměř dvouleté přípravě zahájila zkraje listopadu 2017 v Praze svoji činnost nová internetová televize – TV Architect. Jedná se o specializovaný projekt mezinárodního dosahu pod sloganem: Spojujeme svět architektury. Za úkol si vzala účinné propojování nejen světa architektury, developmentu a stavebnictví, ale také obor a veřejnost. Chybět nebudou bloky o výtvarném umění i cestování za daným tématem.

TV Architect je kombinací online televizního kanálu a zpravodajského webu a dosud na českém mediálním trhu nic podobného nebylo.

Na návštěvníky webu čeká velké spektrum videí od dokumentů přes reportáže až po technologie, Veřejný sektor, Development a stavby, Revitalizace a rekonstrukce, Zelená architektura, Historie a osobnosti, Profily partnerů, Zprávy a Aktuality.

Aktuální redakční obsah

architect tv 2architect tv 3Poslední jmenovaný okruh je vyhrazen pro čerstvé novinky. Jak řekla na tiskové besedě novinářům šéfredaktorka TV Architect Nina Fibigerová, aktuální redakční obsah bude denně informovat o oborovém dění doma i ve světě.

„Snažili jsme se, aby zde každý našel, co potřebuje. Cílovým divákem je ten, kdo se zajímá o moderní technologie a trendy ve stavitelství, není mu lhostejné prostředí, ve kterém žije a jaké stavby ho obklopují, rád poznává nová místa a je zvědavý – nestačí mu pouze základní informace, ale chce znát podrobnosti i příběhy, které se skrývají za zdánlivě nehybnými stavbami...“ dodala Nina Fibigerová.

Jedinečný seriál a World Architecture Festival

architect tv 1Do začátku přichází TV Architect kromě jiného s lákavým seriálem pod názvem Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše. Známý publicista, moderátor a historik architektury Zdeněk Lukeš představí divákům z široké veřejnosti málo známé stavební unikáty a není pochyb o tom, že leckdy svými příspěvky rozšíří obzory i na slovo vzatým odborníkům.

V polovině listopadu 2017 se v Berlíně koná mezinárodní festival o architektuře – World Architecture Festival Berlin, kde se sejde špička světové architektury a TV Architect je mediálním partnerem této akce. Již nyní se tedy můžeme těšit na zpravodajství z tohoto svátku mezinárodního stavitelství.

Připravil Ivan Černý
Zdroj snímků: Archív TV Architect

Další reportáže najdete na webu Putování za uměním zde nebo na facebooku ArcusGallery