Tip na dovolenou - Království zimních radovánek

Uncategorised

Mezi nejpopulárnější česká střediska zimních sportů patří Lipensko, kam jsme po letní sezóně zavítali s novinářským blokem. Co zde čeká milovníky zimní turistiky? Jaké novinky tady pro lyžaře připravili, rozrostly se i ubytovací kapacity? Odpovědi na tyto otázky jsme hledali tentokrát v líbezné vesnici jménem Slupečná, jeden kilometr severozápadně od Lipna nad Vltavou.

Žije zde sedm desítek stálých obyvatel, ale rekreačních objektů je tady nepočítaně. Kuriozitou je fakt, že v čase zimní sezóny to pořád nestačí a tak návštěvníci tohoto lákavého koutu jižních Čech vítají každou novou ubytovací možnost.

Pobyt ve Slupečné si vychutnají jak příznivci letních aktivit a turistiky, tak milovníci zimních sportů. Nalezneme zde kromě jiného špičkově vybavený ski areál Lipno, dokonale vybavený aquapark, bobovou dráhu i jezero, které se v čase mrazů mění v unikátní bruslařskou dráhu. O výletech do korun stromů jsme již na těchto stránkách psali, senioři a rodiny s kočárky pak jistě ocení celoročně udržovanou cestu okolo jezera, zvoucí k dlouhým vycházkám.

Z lyží do plavek

slupecna 1Jak jsme již naznačili, ze Slupečné je to pouhý kilometr do Skiareálu Lipno, což je kompletně vybavené lyžařské středisko. K dispozici jsou tři sedačkové lanovky pro čtyři osoby, osvětlené, zasněžované, top lyžařská škola v nejmodernějším lyžařském hřišti v ČR – Foxparku. Nechybí skicrossové dráhy i snowpark, zážitkové lyžování spojení s ojedinělými atrakcemi, jako je kupříkladu nabídka Z lyží do korun stromů, Z lyží do plavek nebo Z lyží do bruslí či Z lyží do Hopsária. Skiareál nabízí též půjčovnu lyžařského vybavení a již vzpomínanou možnost bruslení na jezeře, kde je nejdelší přírodní upravovaná bruslařská dráha na světě!

Kde složit hlavu? Hotel Sany – Slupečná Lipno

slupecna 2Vřele doporučujeme rodinný hotel Sany Slupečná, který poskytuje příjemné ubytování ve dvaadvaceti komfortně zařízených pokojích. K dispozici jsou dva jednolůžkové, sedmnáct dvoulůžkových a tři třílůžkové pokoje. Celková ubytovací kapacita je pětačtyřicet lůžek a tři přistýlky. Součástí tohoto rodinného hotelu je restaurace s tzv. otevřenou kuchyní, kde hosté mohou sledovat přípravu jídel. Podává česká i mezinárodní kuchyně, vzhledem k tomu, že se nalézáme na Lipensku i rybí pochoutky. Na čepu je skvělý Gambrinus a pro večerní posezení i velký sortiment domácích i zahraničních značek vín. V letních měsících je v provozu též venkovní restaurace se zahradním grilem. Parkování zdarma před budovou hotelu.

slupecna 3Adresa: Slupečná 16, 382 78 Lipno nad Vltavou, tel.: 720 350 033. Více na: www.hotel-sany.cz

Tipy na výlety po okolí

Slupečný vrch s alpskou vyhlídkou, přírodní park Vyšebrodsko, městečka Frymburk, Lipno, Čertova stěna 10 km, Přední Výtoň 9 km, Černá v Pošumaví 18 km. Zřícenina Vítkův hrádek 17 km, hrad Rožmberk nad Vltavou 20 km, Český Krumlov 30 km. Vyšší Brod – klášter a poštovní muzeum, Hořice na Šumavě – Muzeum pašijových her a Muzeum radiopřijímačů, Chvalšiny – Muzeum Schwarzenberského plavebního kanálu.

Autor: icer
Zderoj snímků: Archív

Další tipy na dovolenou najdete na webu Putování za uměním zde nebo na facebooku ArcusGallery