Nekrolog - Zemřela francouzská herečka Mireille Darcová

Mireille Darc. Zdroj snímku: Novinky.cz

Uncategorised

Ve věku 79 let zemřela francouzská herečka Mireille Darcová (* 15. května 1938; + 28. srpna 2017). Známá byla kromě jiných z filmů s Alainem Delonem či Pierrem Richardem.

Mireille Darcová si zahrála v desítkách filmů, mezi nimiž byly třeba Velký blondýn s černou botou, Honba na muže, Nebožtíci, Tajný policista nebo Borsalino.

Narodila se roku 1938 ve francouzském Toulonu a první roličky v divadle jí pomohl najít francouzský šansoniér a herec Gilbert Bécaud. U filmu začínala kolem roku 1960 ve snímcích jako Velký arkýř a Otěže na krku. Více ji proslavil film Galia a poté režisér Jean-Luc Godard s filmem Week End.

darc 1S Alanem Delonem a Jenaem-Paulem Belmondem si zahrála v krimi dramatu Borsalino a úplně jiný žánr si vyzkoušela v dodnes slavných bláznivých komediích Velký blondýn s černou botou (1972) a Návrat velkého blondýna (1974), kde exceloval herec Pierre Richard.

Hrála také ve filmech Není kouře bez ohně či Smrt darebáka. Natáčela i v osmdesátých a devadesátých letech minulého století, většina těch titulů ale upadla v zapomnění.

V roce 2006 herečka obdržela Řád čestné legie za přínos francouzské kultuře.

Autor: Stanislav Dvořák
Zdroj: Novinky

Další neveselé čtení, tedy nekrology, najdete na webu Putování za uměním zde nebo na facebooku Arcusgallery