Výstava formou salónu

Uncategorised


Naše dnešní pozvánka platí pro milovníky současného českého výtvarného umění. V populární pražské Galerii Ars Diva ve Pštrossově ulici na Praze 1 se až do poloviny října 2016 prezentují malíři zvučných jmen, jejichž díla patří do sbírkového a výstavního fondu spolupracující kutnohorské ArcusGallery.

Mezi autory mužské části nechybí kupříkladu tzv. portrétista Prahy František Leták, ani kolínští a kutnohorští mistři palety Vlastimil Bareš či Vladimír Císař. Tvůrčí dámy pak zastupuje kupříkladu malířka Inka Delevová, keramička a malířka Jiřina Stupková, výtvarnice Monika Pravdová nebo Petra Vychytilová.

0----------0-0-ag-v-adg-dana-letakPoprvé také ArcusGallery veřejně uvedla část olejů Jana Evangelisty Krahulíka, jehož pozůstalost spravuje. Opomenout nemůžeme ani skvělé kolorované kresby tužkou a litografie Karla Votlučky, nebo okouzlující romantické portréty Luisy Černovické. Jedná se o trojici neprávem polozapomenutých umělců, jejich dílo však osloví i nastupující generace. ArcusGallery si předsevzala úkol uvést je opět v povědomí jak uměnímilovné veřejnosti, tak kritiků výtvarného umění i sběratelů hodnotných děl.

Když se ruka k ruce vine, tak se dílo podaří

Pražská Galerie Ars Diva se zaměřuje na pořádání samostatných výstav současných, převážně českých umělců. Najdeme ji nedaleko legendárního Mánesa. Každá její výstava je potěšujícím zážitkem, právě tak, jako v případě loňské (2015) prezentace drobné grafiky Cyrila a Jiřího Boudy nebo Kaleidoskopu Aleny Dostálové či výstavy kolekce kreseb pro děti svého času populární Marie Fišerové–Kvěchové, kutnohorské rodačky, připravené Galerií Ars Diva rovněž s ArcusGallery.

0----------0-0-ag-v-adg-dana-votlucka0----------0-0-ag-v-adg-dana-cernovickaArcusGallery vznikla v září 2012, kdy působila jako „galerie z ulice“ v rozlehlém obloukovém výkladním okně bývalé kutnohorské octárny. Ve druhém čtvrtletí 2016 se přestěhovala do magického prostoru v podloubí středověkého domu Husovy ulice, nedaleko turistického kutnohorského magnetu známé Kamenné kašny. Během krátkého času zde uspořádala již tři úspěšné výstavy – Keramické sochy a obrazy Jiřiny Stupkové, Oleje Vlastimila Bareše a Obrazy Vladimíra Císaře.

Výstavu ArcusGallery v Praze můžete v pražské Galerii Ars Diva navštívit do pátku 14. října 2016.

Autor: Ivan Černý
Zdroj: dama-online.cz
Zdroj snímků: i-passage.cz

Více si o výstavách a dalších akcích kutnohorské ArcusGallery můžete přečíst na webu Putování za uměním zde nebo na facebooku ArcusGallery