Dražba dřevěného orla vynesla Marušce peníze na invalidní vozík

Uncategorised


Festival dřeva v Ústí nad Labem je nejen přehlídkou nejlepších českých a zahraničních sportovních dřevorubců. Jeho pořadatelé myslí i na charitu, ve spolupráci s Nadačním fondem Plamínek naděje pomohli letos sedmileté Marušce.

Dražba dřevěné sochy z dílny dřevorubeckého mistra světa a Evropy Martina Komárka v podobě orla vynesla 28 000 korun. Další peníze přibudou na účet sbírky po otevření kasičky, do které mohli lidé přispívat libovolnými bankovkami a nemocnou Marušku tak finančně podpořit.

0----------0-0-maruska-orel1Dívka prodělala dětskou mozkovou obrnu a současně trpící epilepsií. Maruška nastoupila v září do první třídy speciální základní školy. Před Maruškou i jejími rodiči tak vyvstaly nové výzvy, kterým nejsou bez pomoci okolí schopni čelit.

„Maruška je úžasná, krásná a roztomilá holčička, které rodiče věnují veškerou možnou péči. Jsme proto přesvědčení, že si charitativní pomoc zaslouží,“ řekla Právu ředitelka fondu Jana Procházková.

Matka dívenky má jasno, jak s penězi naloží. „Především potřebujeme pro Marušku invalidní vozík, který stojí pro nás moc peněz, a bez pomoci bychom ho nemohli pořídit,“ řekla Právu paní Anna.

Další peníze ze sbírky využije rodina na náklady spojené se školní docházkou nebo na zajištění nezbytných lázeňských procedur.

0----------0-0-maruska-orel20----------0-0-maruska-orel3Návštěvníci pátého ročníku festivalu měli kromě tradičního soutěžního klání siláků možnost vidět souboj Martina Komárka s německou legendou dřevorubeckého sportu a světovým rekordmanem Dirkem Braunem.

Děti si v rámci programu festivalu ověřily své znalosti o přírodě, lese a dřevu jako surovině budoucnosti.

Hlavní myšlenkou Festivalu dřeva je ukázat dřevo ve všech jeho podobách. Poučnou formou informovat veřejnost o lese, přírodě a přírodních materiálech v životě člověka.

Autor: koc
Zdroj: Právo

Další aktuality najdete na webu Putování za uměním zde nebo na facebooku ArcusGallery